Kylskåp BRIS 700
BRIS 700 är ett robust och pålitligt kylskåp framtaget för professionella kök där det ställs höga krav på både kapacitet och funktion. Skåpet håller en jämn och stabil temperatur, samtidigt som det är byggt i slitstarkt återvunnet rostfritt stål för att klara en intensiv arbetsmiljö. Med smarta detaljer som underlättar i vardagen och en konstruktion som är gjord för att hålla länge, är det ett riktigt arbetsredskap som bara rullar på utan krångel.
Läs mer
- Leveranstid varierar - kontakta oss för aktuell status
STANDARDUTRUSTNING
- HELT I ROSTFRITT
- 5 ST ROSTFRIA GALLERHYLLOR
- UPPKOPPLING VIA BLUETOOTH/NFC
- ERGONOMISKT HANDTAG
- LÅS TÖVATTENTORK
- LÅGENERGIFLÄKTAR HYGIENTAK
- SKYDDLACKAD FÖRÅNGARE
- FOTPEDAL
- BELYSNING
| Modell | BRIS-700KA |
| Volym | 502 liter |
| Temperaturområde (°C) | +2 till +8 °C |
| Kylsystem | Ventilerad |
| Avfrostning | Automatisk |
| Belysning | LED |
| Dörrtyp | 1 självstängande massiv dörr, vändbar |
| Lås | Ja |
| Hyllor | 5 st rostfria gallerhyllor |
| Material | Rostfritt in- och utvändigt |
| Köldmedium | R290 |
| Energiklass | A |
| Effekt | 290 W |
| Elanslutning | 230 V /1 fas / 10A |
| Ljudnivå | ca 50 db(A) |
| Mått (bxdxh) | 700x890x2160 mm |
| Garanti | 1 år |